ZAJĘCIA DLA 3,4,5 LATKÓWANGIELSKI DLA DZIECI OD 2 DO 7 ROKU ŻYCIA


Zajęcia prowadzą lektorzy ze szkoły językowej Teddy Eddie 
lekcje_otwarte_teddy_eddie1


"Bezpłatna Lekcja Pokazowa Teddy Eddie 20.09.2017  
Grupa 2 latków 17:00
Grupa 3/4 latków 17:30
Grupa 5/6 latków 18:00
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Po lekcji pokazowej zostaną utworzone grupy. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy po popołudniu. 
Dokładne dni i godziny zajęć podamy po utworzeniu grup.  INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)
 

Co to jest Integracja Sensoryczna (SI)?

 


Twórcą teorii integracji sensorycznej jest dr Jean Ayres (1920–1989), psycholożka, terapeutka i pracownik naukowy Uniwersytetu Kalifornijskiego w USA.

Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Mózg, otrzymując informacje ze zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) rozpoznaje je, segreguje i interpretuje oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy reakcję adaptacyjną, czyli reakcję odpowiednią do sytuacji. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa.

Nierozwinięcie określonych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju Integracji Sensorycznej powoduje powstawanie trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka.

 

Dlaczego należy zapisać dziecko na zajęcia SI ?

Nieprawidłowo funkcjonujący system Integracji Sensorycznej będzie wpływał na codzienne funkcjonowanie dziecka m.in.w zakresie rozwoju ruchowego, równowagi, nieprawidłowym odbiorze dźwięków, bodźców wzrokowych, wpływa to negatywnie np. na skupienia uwagi czy pobudzenia w zachowaniu. Trudności te przekładają się bezpośrednio na proces uczenia czy rozwój kontaktów społecznychJak rozpoznać, że moje dziecko potrzebuje Integracji Sensorycznej?

Jeśli Państwa dziecko:


- bywa nadmiernie pobudzone
- jest zbyt wrażliwe na hałas
- jest nieskoordynowane ruchowo
-  ma problemy z równowagą
- słabo rysuje/pisze
- "gryzą" go ubrania

..... powyższe zachowana mogą świadczyć o trudnościa w zakresie Interacji Sensorycznej.

Jak zapisać się na SI?
Zajecia Integracji Sensorycznej musi poprzedzić diagnoza: wywiad z mamą oraz 2 obserwacje diagnostyczne dziecka. Na podstwie diagnozy terapeuta SI pisze zalecenia do pracy z dzieckiem i rozpoczyna cotygodniowe zajęcia.

 
Jak wyglądają zajęcia SI?

W trakcie 50 minutowych zajęć wykwalifikowany terapeuta wykonuje z dzieckiem przyjemne dla niego ćwiczenia mające na celu stymulowanie wszystkich zmysłów, np. buja dziecko na specjalnych huśtawkach, bawi się z nim na piłkach rehabilitacyjnych, masuje dłonie różnymi fakturami.

 Diagnoza SI - 150 zł/h

Indywidualne zajęcia SI - 100 zł/h lub Karty Miesięczne

Karta Miesięczna na zajęcia SI:

Zajęcia 1xtyg = 320 zł/mc
Zajęcia 2xtyg = 620 zł/mc

KLUBIK MALUSZKA | TERAPIA I DIAGNOZA PSYCHOLOGICZNA | TERAPIA I DIAGNOZA LOGOPEDYCZNA | TERAPIA DLA DZIECI Z AUTYZMEM | ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE | ZAGADNIENIA | ZESPÓŁ